Marszałek Józef (2008)

Tajemniczy człowiek przed którym ludzie instynktownie stawali na baczność. Dowódca, który przed każdą ważną decyzją stawiał pasjansa "Grób Napoleona". Nie posiadał niczego i był niezmiernie skromny, ale jednocześnie niepokorny. Mężczyzna, dla którego kobiety były centrum życia choć bywało, że niektóre jego miłości rozgrywały się równocześnie. Nigdy nie poddawał się - poddał się tylko raz w całym swoim życiu: śmiertelnej chorobie z którą nie mógł wygrać.

Jego charakterystyczna sylwetka o mocno zaokrąglonych plecach i wysuniętej do przodu głowie, dzisiejszych psychologów skłania do wniosków, że był to człowiek przyczajony do skoku, który nigdy się nie poddawał. Człowiek walki. Połączenie siły herosa i zwykłych ludzkich słabości. Józef Piłsudski. Naczelnik Państwa. Marszałek Józef.
Współcześni specjaliści z dziedzin psychologii, grafologii, marketingu politycznego oraz historycy odkrywają mało znane fakty z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jakim był człowiekiem? Ile z jego oficjalnej legendy było prawdą, a ile zręcznym zabiegiem propagandowym? Czy naprawdę Józef spełniał przez całe życie oczekiwania swojej matki i dlatego tworzył wizerunek silnego mężczyzny, niepokonanego zwycięzcy?
Produkcja: 2008
Premiera TV: 2008

Reżyseria:


Muzyka:
brak informacji


Dubbing:
lektor


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


01.150721

(POL) polski,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz