Komorowski: Prezydent Agent (2014)

Rozmowa z dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim przytaczającym szereg faktów i wydarzeń wskazujących na agenturalną działalność obecnego prezydenta Rzeczpospolitej i wręcz oskarżającym Bronisława Komorowskiego o działalność antypaństwową (m.in. poprzez fundację "Pro Civili" założoną przez dawną agenturę SB) oraz ochranianie ludzi z byłych WSI (Wojskowych Służb Informacyjnych).
Jak zwykle, ich własne czyny ujawniają prawdę i odsłaniają fałsz skrywany za oficjalnymi przemowami i innymi gadkami pod publiczkę...

O Fundacji Pro Civili wiedzieliśmy już od dawna (od czasu raportu Macierewicza i głośnego artykułu Cezarego Bielakowskiego "Pro Civili - nowa odsłona"), jednak jak dotąd nikt tak bezpośrednio nie ważył się publicznie oskarżyć prezydenta Komorowskiego jak pan Sumliński w tym wywiadzie.
Dla przypomnienia:
Fundacja Pro Civili to w raporcie Antoniego Macierewicza jeden z kilku dowodów na nielegalne działania Wojskowych Służb Informacyjnych. Raport dowodzi, że fundacja, zarządzana przez oficerów WSI wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną, podejmowała przestępcze przedsięwzięcia biznesowe, z których powodu wojskowa uczelnia traciła pieniądze, co oznacza, że obecny prezydent zamieszany był w okradanie skarbu państwa (z którego WAT była finansowana). „Wojskowe Służby Informacyjne, które odpowiedzialne były za kontrwywiadowczą osłonę technologii rozwijanych w ramach projektów badawczych na WAT, same przekazywały je w obce ręce. Odpowiedzialność za to ponosi nie tylko ówczesny szef WSI, ale także były szef MON. Bronisław Komorowski w sposób szczególny traktował wszystkie kwestie związane z WAT i interesami uczelni. Działo się tak zwłaszcza w okresie, gdy kierownictwo we WSI sprawował gen. Tadeusz Rusak”
W opisywanym tajnym materiale znalazła się też informacja, że gen. Rusak to „były dowódca kompanii czołgów przygotowanej do spacyfikowania kopalni »Wujek« (do pacyfikacji zgłosił się jako ochotnik!), a następnie współpracownik WSW w Opolu – rekomendowany przez Bronisława Komorowskiego na szefa delegatury UOP w Krakowie i w efekcie mianowany przez Andrzeja Milczanowskiego na to stanowisko”. (link do całego artykułu z sierpnia 2014 TUTAJ)Produkcja: 2014
Premiera: 2014


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


01.141218

(POL) polski,


Komorowski, Tusk, Jaruzelski

3 komentarze:

  1. Wojciech Sumliński kłamie, że byłem w jakimś WSI i niemieckim Stazi! - Zbigniew Stonoga

    OdpowiedzUsuń
  2. a ja jednak wierzę panu Sumlińskiemu...

    OdpowiedzUsuń
  3. Propaganda rodem z zsrr, wierzcie dalej takim filmom i ludziom...

    OdpowiedzUsuń