10 Rocznica stanu wojennego - Reflex (1991)

Kultowe dzisiaj wydanie programu "Reflex" emitowane w 10-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, 13 grudnia 1991 roku.

Autorzy przedstawiają skandaliczne wydarzenie, jakim było wystawienie legitymacji numer trzy NSZZ "Solidarność" przez Zbigniewa Bujaka na aukcji charytatywnej zorganizowanej przez żonę Kiszczaka.

Legendarna legitymacja została sprzedana UB-kom za 60 tys. ówczesnych złotych (wówczas cena pół litra wódki lub równowartość około 3 dolarów).

Pokazana jest także próba rozmowy z Adamem Michnikiem, z którym autorzy chcieli porozmawiać tuż po programie w radiowej Trójce, której gościem był także Jerzy Urban. Michnik po prostu uciekł, natomiast Urban udzielił wywiadu, w którym m.in. wyśmiał Bujaka za sprzedanie legitymacji, stwierdzając, że on nigdy by nie sprzedał swojej legitymacj "gdyż jest ona mu droga". Z Urbanem odjeżdża Monika Olejnik, a chwilę później - myśląc, że jest już poza zasięgiem kamery - do samochodu Urbana wsiada także Adam Michnik, który czekał za nimi na skrzyżowaniu...Produkcja: 1991
Premiera TV: 13 grudzień 1991

Reżyseria: Jacek Kurski, Piotr Semka
Muzyka: brak informacji
Obsada: Andrzej Gelberg, Zbigniew Bujak, Ryszard Bugaj, Lech Kaczyński, Ewa Milewicz, Adam Michnik, Jerzy Urban, Monika Olejnik, i inni


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)

01.141213

(POL) polski,Brak komentarzy:

Prześlij komentarz